TEKSTESHQIP

Flaka Krelani
A Ka Kuptim
Lyrics

Zoti na jep shenja prej hutimit si shohim
Masi te ndodh rasti Zotin e fajsojm
Veten e harrojm ku kem me man
Pse duhet dikush me pas faj per dicka qe neve na dham
Leht osht me urry po fshtir osht me dasht
Leht osht mu hakmarr po fshtir osht me fal
Leht osht me m'shajt po fshtir me m'lavdu
Leht osht me xhelozu po fshtir sukses me te uru
Fshtir me te jap liri leht osht me t'pushtu
Leht osht me t'kundershtu po fshtir me te kuptu
Se e kemi ni dashni, ni jet, ni te vertet
Ni familje te shenjt ni Zot qe na man krejt
Perseritje:
Fshtir me te jap liri leht osht me pushtu
Leht osht me t'kundershtu po fshtir me te kuptu
Se e kemi ni dashni, ni jet, ni te vertet
Ni familje te shenjt ni Zot qe na man krejt

-II-
Ledhatom si lumenjt token
Si njeriut te shkretetires mushma me uj goten
Dujem si vlla dujem si moter
Dujem si fmia qysh don me lujt me loder
Kur jom i hupen kur jom gabim
Dujem prej fillimit deri ne marim
Kur jom ne errsire kur jom ne drit
Kur jom kfillt ma shum kur jom pit
Kur kom frik kur jom ne panik
Am dashni mos m'le me ik
Perseritje…
Kur kom frik kur jom ne panik
Am dashni mos m'le me ik

Refreni…
A k a kuptim jeta pa dhimbje
A ka kuptim urdhi pa bindje
A ka kuptim lidhja pa grindje
A ka kuptim vdekja pa lindje (2x)

-III-
A bon toka pa diell
Me dal gjelbrim faren pa e mbjell
Mja bo vetit rrafsh pa hi kurr fell

Ni dashni, ni jet
Ni e vertet,
Ni nan, ni bab,
Kret i kemi veq nji pse po rrijm rat

Lutna Zot na jep drit
Lutna Zot naj shero dhimt
Me plot fuqi e plot dashni
Respekt Paqe e Liri (4x)

Refreni…
A k a kuptim jeta pa dhimbje
A ka kuptim urdhri pa bindje
A ka kuptim lidhja pa grindje
A ka kuptim vdekja pa lindje (2x)

DËRGOI:
INFO
Për tu parë dhe kuptuar më mirë, krijimi muzikor u prezantua tek artdhashësit tejet mirë me një klip muzikor, i cili u publikua më 15 Janar 2015.