Më mbaj mend (për 1 muaj)


Flamur Plakiqi - Du Me T'pa

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Du Me T'pa".
3. Video është e këngës "Du Me T'pa", por nuk këndohet nga Flamur Plakiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Flamur Plakiqi - Du Me T'pa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Produksioni:

Chipsi

Komente

Asnjë Koment

18/10/2019

2019-10-18T17:00:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Du Me T'pa" kënduar nga Flamur Plakiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flamur Plakiqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardi G’b - Du Me T'pa

Nese dikond e kom dasht zemer at'her ti je ajo
Nese dikond e du shum zemer opet ti je qajo
Zemra jo nuk ka faj po t'tregoj qysh po nihna
Zemra em bohet mal sa her bashk me ty rrina

Ti je qajo qe um kfjell sa her jom n'depresion
Une t'du ma shum se jeten çdo dit qe kalon
Çdo nat lutem per ty plus per lidhjen ton
Edhe boten po ma ndreq doren fort kur ma shtrengon

Jon dy shkronja me ni zemer qe na dy i kem shkrujt
Ni (A) edhe ni (B) qe shume mir jem tuj rujt
Besom kur sje ngat shume per ty jom tu vujt
Nese i joti sjom skom mu kon i kerkujt

Se zemra ska fuqi pa ty me jetu
Je i vetmi person qe gjithmon m'ke kuptu
Veç ti vleren ma ke dit, qata tu kom betu
Dashni deri n'vdekje asniher mos me t'harru

(REFF(2x)):
Du me kon me ty çdo nat
Zemra jem pa ty nuk o rehat
Se ti per mu je i vetmi fat
Ama doren du me t'pas ngat

-
Se dashnia osht e shtrejt per ato qe ti e don
Njo qe lutet per ty ni person qe i mungon
Njo qe loti i derdhet e dashnin s'ta mohon
Njo qe o me ty e per ty krejt i bon

Qajo ka vler per mu , qato kurr se lo vet
Per mu osht princesh, e une per to mbret
E di qe koha flet, njeqind vjet per to pret
Asniher se harron e don shum ti opet

Kerkon ti mos e vet fjalt e zemres i degjon
Me mu ki mu kon nese veq mu m'beson
Edhe zoti na ndhimon une e ti mu kon per jet
Se ska njeri qe e ndal ket dashni t'vertet

As ni fjal mo sko me mbet qe per ty i thom
Per dashnin e vertet jom edhe gjith kom me kon
Pergjithmon kom me dasht po mendoj perjetsisht
Momenti ma i lumtur kur ja ngjes unazen n'gisht

(REFF(2x)):
Du me kon me ty çdo nat
Zemra jem pa ty nuk o rehat
Se ti per mu je i vetmi fat
Ama doren du me t'pas ngat

Aferdita Demaku - Du Me T'pa

shum marak jam bo ne ty me mbyti dashnija
du me tpa e du me than puthi buzt e mija(2x)

ref: du du du me tpa se kjo zemer sduron ma
du me tpa e du me tthan se dashnin du me ta dhan, o du du du me tpa se kjo zemer sduron ma, du me u dasht sa jemi tri ta fal zemren me dashni

vec me tpa kta siniher poj silem qytetit
ma ke cu ket zemer pesh sikur dalgt e detit(2x)

ref: du du du me tpa se kjo zemer sduron ma
du me tpa e du me tthan se dashnin du me ta dhan, o du du du me tpa se kjo zemer sduron ma, du me u dasht sa jemi tri ta fal zemren me dashni(2x)
Më Shumë Këngë Nga Flamur Plakiqi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet