Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flogerta Krypi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Flogerta Krypi është një poete. Shkollën e mesme e ka kryer në gjimnazin e përgjithshëm Abdulla Keta në Tiranë. Ka nisur të shkruajë poezi që në moshën 11 vjeçare duke u bërë pjesë e botimeve në gazetën e gjimnazit ku ndoqi studimet. Ka marrë pjesë në konkurse të letrare ku ka qenë dhe fituese e çmimeve të ndryshme ku më së fundmi në konkursin kombëtar P.E.N.A me poezinë “Në funeralin tim”. Është bashkëshkrimtare në dy vëllime poetike, si një nga fituesit e konkursit, konkretis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Edisnajda Xhihani

Kledia Vlashi

Anida Rexha

Oriada Dajko

Gjuljana Marku

Franceska Ramadani

Rejsi Meçe

Simona Shalcanj

Kaltrinë Uka

Blerona Brao

Tags: Flogerta Krypi


Komente mbi këtë artist