Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Bakiu - Kenge Dasmash 2017  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

24/12/2017

2017-12-24T17:29:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Dasmash 2017" kënduar nga Flora Bakiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Flora Bakiu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatmire Mjaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E kaj lulijeee
Kaj me loteeee
Kaj per nones se
Ka dasht forteee 2x

E kaj lulijeee
E lot si gruni
Cka i bone nones
Qe t'perzuniii 4x

Una nones ju pata merziteee
Harc per dit vere o une i kam lypee 2x

E kaj lulijeee
E kaj me menee
Kaj me loteeee
Dhe mos na reeje 2x

Lotin tar moj
Ne ta njohim
Qitna mindilin moj
Ne ta shohim 2x

Lulije lum lulja
Hije tka prizuara
Of of of aman
Beja cka po t'tham
Lumja un per vllaqe tkam 2x

Lulije zambaku
Hije tka duhaku
Of of of aman
Beja cka po t'that
Lumja un per vlla qe tkam 2x

Lulije syrepi
Hije tka xhyzepi
Of of of aman
Beja cka po t'tham
Lumja un per vlla qe tkam 2xMë Shumë Këngë Nga Flora Bakiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet