Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Humbe Familjen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

E kujtoj at nat me shi,
kur më le me lot në sy.
Ma le thmin me vujt nket jet,
me u rrit te dajt e vet.

Sa her lyp djali met pa,
e ty nuk të vjen gjynah.
Ja ke kthy familjes shpinën,
naj ke ba pranverën dimër.

Humbe familjën,
jeten na prishe.
Tjeter të njoha,
më dole ndryshe

Ta fala jetën,
ma fale lotin.
Ti nuk ke zemer,
se ke frik zotin.

Zhdo ditlindje qe e ka,
emrin tand e thret tuj qa.
Pse thot baba nuk po vjen?
Pse gjith zemren po ma then?

Mjeri ti per shpirtin tënd,
a sa keq ti na ke lan.
Ni dashni tjeter ke jet,
ke lan djali per hasret.

3x
Humbe familjën,
jeten na prishe.
Tjeter të njoha,
më dole ndryshe

Ta fala jetën,
ma fale lotin.
Ti nuk ke zemer,
se ke frik zotin.
Flora Gashi
Publikimi: 23/03/2018
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Ardian Kastrati


Flora Gashi - Humbe Familjen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Humbe Familjen".
3. Video është e këngës "Humbe Familjen", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:


Komente 0