Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Flora Peçi është një poete e njohur. Flora Peci u lind në Mitrovicë, ku edhe mbaroi mësimet e shkollës fillore dhe gjimnazin. Studimet i vazhdoi në Fakultetin Filozofik, Dega - Gjuhë shqipe e letërsi. Veprat: 1. “Kosova e kullave të heshtura” (Poezi) 2. “Shpirti im lirik në vetë të dytë” (Poezi) 3. “Shtigje jete” (Poezi) 4. “Mendime të lira” (Aforizma) 5. “Me aforizma nëpër kohë” ( Aforizma) 6. “Pasqyra binjake”, ( Novelë) 7. “Shpirtrat binjakë në pasqyrë” (Roman) 8. “Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ermira Jusufi

Rabije Bytyqi

Xheva Salihaj

Lindite Ramushi

Makfire Canolli

Remzije Zekolli

Aferdita Beçiri

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Fatmire Duraku

Tags: Flora Peçi, Flora Peci


Komente mbi këtë artist