A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babi Im

Diell lirie
Aromë trëndafili
Zjarr i madh
I ndjenjës së shpirtit

Dashuri gëzimi
Ku të gjithë e duan
Ndjenja të veqanta
Për babin tim

Punon me të shpejta
Pa u ndal asnjëherë
Veq të dieleve ai pushon
Pushim i madh ndonjëherë

I mirë apo i keq
Nuk më intereson
Ai është babi im
Nuk e ndërroj me asgjë në botë.

- poem written by Florentina Sopjani


Choose star rating

Rating:  4.6 / Votes cast:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019