A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 8 Marsin

8 Marsi

Nën hijen e një peme
Nëna po qëndronte
Nëna që më rriti
Tani po më ledhatonte

E unë me nxitim
Në kopsht një lule këputa
Si një zog i lirë në qiell
Nëna ime u gëzua

Edhe pse një lule është pak
Për tërë ato mundime
Urime 8 marsin
Ty onëna ime

- poezi nga Florentina Sopjani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  33

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019