A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Lulishtja E Blertës

Dhe kjo Blerta trashulluqja
Një javë në lulishte kish punuar
Veq ta shikosh si vrapon
Nëpër lule e aromë

Me zili shikonte Ana
Me zili shikonte Rina
Se kjo Blerta trashulluqja
Ishte bërë puntore e merituar

E mori vesh e gjithë klasa
E mori vesh edhe Genci
I cili lulishten e tij
E kishte bërë të njohur edhe në Angli

Edhe pse lulishtja e Blertës
Ishtepak mv e vogël
Ajo kënaqej me atë çfarë kishte
Nuk kërkonte zënka e grindje

- poem written by Florentina Sopjani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019