Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Flori - Me Zemer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  619

Komente

20 🔥

15/10/2012

2012-10-14T23:00:00+00:00

Video Produksioni:

Pro Video

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2012


Erdhe papritur sot,
si një rrufe në tokë,
përballë meje qëndron,
s'imagjinoja dot,
të t'mbushen sytë me lot,
të t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Ti iken edhe vjen,
një pasagjer në tren,
asnjëherë s'do ndryshoj,
pse duhet të jem unë,
për ty diçka më shumë,
në jetë me kë udhëtoj.

Ku ishe zemër dje,
prapë ndjenja nëse ke,
sa vlen për ty një premtim,
nuk di më çfarë të them,
gjithmonë njësoj të jem,
të fal unë ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.

Se unë ty çdo ditë të dua,
me vetën e vuaj dhe jetoj çdo Moment,
se jetën ma ke ndryshuar,
me zemër në duar unë këtu do të pres.


Ky tekst u dërgua nga enxhiAkordet:

Erdhe (Am) papritur sot,
si një (F) rrufe në tokë,
përballë (G) meje qëndron,
(Am) s'imagjinoja dot,
të t'mbushen (F) sytë me lot,
të (G) t'përqafoj, më kërkon.

Ku ishe (Am) zemër dje,
prapë (F) ndjenja nëse ke,
sa vlen për (G) ty një premtim,
nuk di më (Am) çfarë të them,
gjithmonë (F) njësoj të jem,
të fal unë (G) ty çdo gabim.

Se unë ty çdo ditë të (Am) dua,
me vetën e (Dm) vuaj dhe jetoj çdo (G) Moment,
se jetën ma ke (Am) ndryshuar,
me zemër në (Dm) duar unë këtu do të (G) pres.

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet