Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Mumajesi - Ku Gabum Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38

Më pyet ku gabum
A thu se faj kam vetëm unë
Ne njoni-tjetrin
E ndëshkum
Dhe pse jemi dasht'
Shumë jemi dasht'

Me trupin mbështet në mur,
m'thoje
brenda vetës të kam unë
Ashtu gjithmonë une ty ka me
tkujtu
Sa shumë jemi dasht'
Ne jemi dasht'

Ti e di
Nuk mundëm dot
Me t'pa ty me një tjetër sot
Ma ke thënë dhe ti njësoj
Do të dua sa jetoj

S'di si t'ja boj
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Ti nuk më kupton

S'di si me ja bo...
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Na ndan na bashkon

Nuk di si t'ja boj
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Ti nuk më kupton

S'di si me ja bo...
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Na ndan na bashkon

Pa u pa,
Sa e vështirë per mu
Pa u pa

Je ti që
na bashkon
dhe na ndan

Ti thua se jam unë
se jam unë..

Ti nuk fal

Njësoj dhe une si ty,
Jo nuk fal

Dhe pse gabimet
ne i bëjmë
të ndarë

Të dy u pendum
Ku gabum

Ti e di
Nuk mundem dot

Me t'pa ty
me një tjëtër
sot

Ma ke thënë
dhe ti
njësoj

Do te dua sa jetoj

S'di si t'ja boj
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Ti nuk më kupton

S'di si me ja bo...
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Na ndan na bashkon

Nuk di si t'ja boj
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Ti nuk më kupton

S'di si me ja bo...
Me ty unë
Me ty unë
Me ty unë

Na ndan na bashkon.


Ky tekst u dërgua nga  leotrimibrahimi


Akordet:

Intro: Dm – Am – Gm – C (2x)


Chorus 1
Dm Am
Më pyet ku gabum, a thu se faj kam vetëm unë
Gm
Ne njoni-tjetrin e ndëshkum
C
Dhe pse jemi dasht', shumë jemi dasht'

Dm Am
Me trupin mbështet në mur, m'thoje brenda vetës të kam unë
Gm
Ashtu gjithmonë une ty ka me t’kujtu
C
Sa shumë jemi dasht, ne jemi dasht'


Bridge
Gm
Ti e di nuk mundëm dot
Dm
Me t'pa ty me një tjetër sot
Gm
Ma ke thënë dhe ti njësoj
Am
Do të dua sa jetoj


Ref
Dm Am
S'di si t'ja boj me ty unë, me ty unë, me ty unë, ti nuk më kupton
Gm C
S'di si t'ja boj me ty unë, me ty unë, me ty unë, na ndan na bashkon


Chorus 2
Dm Am Gm
Pa u pa, sa e vështirë per mu pa u pa, Je ti që na bashkon dhe na ndan
C
Ti thua se jam unë, se jam unë…
Dm Am
Ti nuk fal, njësoj dhe une si ty, jo nuk fal
Gm C
Dhe pse gabimet ne i bëjmë të ndarë, të dy u pendum, ku gabum

Bridge
Ti e di nuk mundëm dot….
Me t'pa ty me një tjetër sot
Ma ke thënë dhe ti njësoj
Do të dua sa jetoj

Ref
S'di si t'ja boj me ty unë, me ty unë, me ty unë, ti nuk më kupton
S'di si t'ja boj me ty unë, me ty unë, me ty unë, na ndan na bashkonFlori Mumajesi
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/02/2016
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Flori Mumajesi
Orkestrimi: Flori Mumajesi


Flori Mumajesi - Ku Gabum
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Gabum".
3. Video është e këngës "Ku Gabum", por nuk këndohet nga Flori Mumajesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Flori Mumajesi:


Komente 0