Florian Sinani (Flori)
Florian Sinani (Flori)
Florian Sinani (Flori)
  • Emri i Vërtetë:
  • Florian Sinani:
  • Vendlindja:
  • Kavaje Shqipëri
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Shkurt 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Florian Sinani (Flori) është këngëtar. FLORIAN SINANI ESHTE NJE REPER I CILI LINDI NE NJE QYTET TE VOGEL.(KAVAJE)
MUZIKA QE FLORI IDENTIFIKOHET ESHTE HIP-HOP DHE KA VAZHDUAR RRUGETIMIN E TIJ PERMES GRUPIT "ABG" SI NJE THEMELUES TE GRUPIT.
NE VITIN 2013 ISHIN KENGET E PARE (MUZA IME TI) (HIP-HOP ABG)
PAS DY VITESH 2015 FLORI SE BASHKU ME GRUPIN "ABG" DHE MANDIN E VOGEL VENDOSIN TE SJELLIN PER PUBLIKUN KENGEN "E BOJNA ME SHIJE" E CILA KORRI NJE SUKSES TE GARANTUAR PERMES 700.000 KLIKIME NE YOUTUBE.
PAS NJE VITI NE 2016 FLORI MERR PJESE NE "RIN FEST" KU KA FITUAR DHE CMIMIN E PARE TE KENGES PERMES GJIMNAZISTEVE KU ORGANIZOHEJ EVENTI
NE VITIN 2017 FLORI MERR PJESE NE AUDICONET E KENGES MAGJIKE SE BASHKU ME SHOKUN E TIJ "KLEVI ABG" ME KENGEN "YO MA"
PO NE TE NJEJTIN VIT FLORI NIS TE PROMOVOHEJ. KENGA "BOJ SABER" "HAVANA" "SA TE DUA UN" "N'RRUG TE QYTETIT" "SHOH" "MUHABET ME RREP" "OH LA LA" ETJ
NE VITIN 2018 ISHTE KENGA E FUNDIT QE DO TE LANCOHEJ ME GRUPIN "ABG" E CILA TITULLOHET "CIAO"
VALLE KJO ISHTE NJE SHENJ LAMTUMIRE??
KJO GJE NA BEN KURIOZ TE GJITHEVE. A DO TE BASHKOHET PERSERI ME I FORT SE KURR GRUPI "ABG"???

Më datë 1 Prill 2023, Flori ABG publikon videoklipin "Lonely". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Florian Sinani (Flori).

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0