A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Floriani I Vogel - Me Mungon  (Feat. 8kg & Zeid)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  32

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/10/2013

2013-10-23T11:26:50

Featuring

8kg

Featuring

Zeid


naj naj na aaa je aha
e si prap me kujtohesh e jo si dikur
tshoh prap ku sje e jo si dikur
sa her mke than t,du mas shpine mke tradhtu
e un besova moj zemer se me lot mke vajtu
perpara kretve mke ardh mu lutshe per kthim
e un ateher moj zemer ta fala gjdo gabim
po gabimi ish kan kret i jemi ket kurr sja fali vetes
smujta me dallu kurr rrenen prej t,vertetes
shkove perqafove tjetrin veq se lule tka dhuru
e un ti dhash kreta e ti nryshe mke vepru
tash harro dashnin e vjeter ska nevoj me shkru en leter
un nuk jam si ti met tradhtu me ni tjeter

2
me mungon shum me mungon
ne ket jet ti me mungon
nuk e din ti nuk e din zemra ime sa te don

edhe pse je larg meje
zemra ime prap ty t,don
edhe pse lumturin me tjetrin e emdrron
eci rruges i vetmuar edhe pse kam shoqeri
mirpo mu em le ti tash je i atij
dua te mesoj me nje rrug qe nuk ka kthim
te udhetoj e te qaj me zemer aq sa kam mall
edhe nese jetoj larg ty te kujtoj
me afron hija jote qe prekja me mund
po jetoj ne nje skaj te dhomes i lidhur me mendime
a thu khtu gjithmon dot shkoj jeta ime
per ty tuj mendu per ty duke vajtu
per nje zemer qe e deshta e qe nuk esht me mu
rikthena anash e me lot n,sy shikoj
i lutna zotit qe me ty tuj m,bashkoj
sikur te kisha nkrah ne qiell te fluturoj
te vija nje her te ti veq nje puthjw ta dhuroj

4
me mungon shum me mungon
ne ket jet ti me mungon
nuk e di ti nuk e di
zemra ime sa te don


Lyrics submited by fjolla
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019