A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Florim Loku - Merre Zemren


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/03/2019

2019-03-09T18:00:07


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Merre Zemren" kënduar nga Florim Loku.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Merre Zemren".
Videoklipi nga Florim Loku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ardian Mushkolaj - Merre Zemren

Dot me gjesh aty ku jam
edhe pse ki ike
Krejt gabimet ti kam fale
se ma ke lan pik

Kisha dasht une ty me te pa
veq edhe niher
Djelli qdo dite po ndrriqon
por une e kam terr

ref.

Merre merre merre zemren teme
edhe se esht von
une e di qe dot jesh me tjetrin
ti ne mend dot me kesh gjithmone

Merre merre merre zemren teme
edhe se esht von
une e di qe dot jesh me tjetrin
ti ne mend dot me kesh gjithmone

Dot me gjesh aty ku jam
edhe pse ti shkove
Krejt gabimet ti kam fale
edhe se u largove

Kisha dasht une ty me te pa
veq edhe niher
Djelli qdo dite po ndrriqon
por une e kam terr

Bit Boys - Merre Zemren

merre zemren time
merr ate qe do
dhe mua me fal
eja me shiko
dy lule te kuqe
dhe lot ne sy
thuaj te dua srri dot pa ty
ti moj vajz e vogel cfare do besh tani
djali qe ti deshe ka rene ne det te zi
zemren ty ta dha per ta kuptuar
por ti nje tjeter kishe dashuruar
me tjetrin ti vazhdoje me dashurine qe kishe
me nuk e kujton cohet vajza per nje cast cohet si e marre se djalin me nuk e pa i lutet ajo zoti ti kthehet perseri por ai pergjigjet ka rene ne det te zi kaluan muaj vite dhe djalit nga mendja si hiqet e merr guximin vete e merr e nis te qaje se malli per djalin ate e ka marre

Meda - Merre Zemren

Merrë zemren qe ka rrah veq per ty dikur.
Se ti dhimbjet i kti shpirtit,
si kuptove kurrë.
Merrë zemren qe t'ka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj qe ti m'ki genjyer.
Merrë zemren time te shkret mbyte me duar tua,
pastaj knaqu ne ketë botë se me s'te them te dua.
Merrë zemren qe tka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj se ti m'ke genjyer.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jet,
plagë e kam ketë jetë.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kamë ketë jetë.

Merrë zemren qe ka rrah veq per ty dikur.
Se ti dhimbjet i kti shpirtit,
si kuptove kurrë.
Merrë zemren qe t'ka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj qe ti m'ki genjyer.
Merrë zemren time te shkret mbyte me duar tua,
pastaj knaqu ne ketë botë se me s'te them te dua.
Merrë zemren qe tka dasht dhe qe e ki thyr,
se nuk dua te besoj se ti m'ke genjyer.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jet,
plagë e kam ketë jetë.

Mos me thuaj lamtumir,
shko pa m'pershendet,
se gjdo fjal qe ma ke than plagë e kam ketë jetë,
plagë e kam ketë jetë,
plagë e kamë ketë jetë.


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019