Florinda Gjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Florinda Gjergji është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1962, Florinda Gjergji & Ndrek Gjergji marrin pjesë në Festivali i 1-ë në RTSH me këngën "Lule Te Bukura Sjell Pranvera". Në Dhjetor 1962, Florinda Gjergji & Trio Gjoni Athanas marrin pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Jeta E Re Ne Na Pret". Në Dhjetor 1963, Florinda Gjergji merr pjesë në Festivali I 2-Të Në Rtsh me këngën "Kitarra Ime"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arta Babaramo

Zina Zdrava

Burbuqe Rada

Rakipe Karaj

Denada Bare

Ludmilla Baballeku

Vitore Rusha

Irma Gurakuqi

Adriana Ceka

Suzana Qatipi


Tags: Florinda Gjergji

Krijo Një Kartolinë