Më mbaj mend (për 1 muaj)

Forty Oz - Kur Ti Largohesh  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

27/05/2009

2009-05-27T14:11:17+00:00Tony Miles:Me kujtohet kur te dy u pame heren e pare
me dukej sikur shihja nje engjell ne perralle
dhe fillova te ngrohem dalengadale
e mbaj mend si u afrove me buzeqeshe

Ne nje moment e harrova cdo mendim
per nje cast pata tjeter botekuptim
ti je si ajo era e mire qe te fal kenaqesi
por vetem kur iken deshiron ta ndjesh perseri
prandaj kthehu dhe ndricoje kete ndjenje me ngjyre gri

Refren:Teksa largohesh,sa largohesh
nuk mundem ne kembe,ne kembe une te qendroj
me thave si nje lule qe dimrin se pranoi,se pranoi se pranoi

Enormus:E ke menduar ndonjehere qe ndoshta je burimi kryesor qe dhimbje shkakton
duke ditur qe dike tashme ti po lendon
e ti je koshiente per kete dhimbje por vazhdon e vazhdon e vazhdon e vazhdon

Jay Beat:E ne fund kur e kupton qe gjithshka te iken nga duart e ndjen qe dhimbje me nuk mban
e atehere e kuptuar qe je bere pishman
e ti lufton dhe nje here qe kohen pas ta kthesh
per te rregulluar ato shume gjera qe shume pas te lane

Por ti kot mundohesh se mundesia tu dha
por ti ishe nje nga ata qe nje te shtyre si dha por ti ishe nje nga ata qe nje te shtyre si dha
por dicka po te them
ti je se nje poem e bukur qe per te te flasesh ja vlen

Je gjeja me e vecant qe me keto sy kam par
e pushtove boten time me ben te ndihem krenar
E nuk duhet ta prishesh nje mur te larte sikur nuk e ke pare
mos e prish kete ndjenje ta dergosh ne shkallen e pare

Refreni:Teksa largohesh,sa largohesh
nuk mundem ne kembe,ne kembe une te qendroj
me thave si nje lule qe dimrin se pranoi,se pranoi,se pranoi....


Ky tekst u dërgua nga Gerard Merdani(jay Beat Forty Oz)   TonyMiles
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet