A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Françesk Radi - Oj Zogo


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Song from the album:

"The Best"

Song from the album:

"Hitet Shqiptare 2003 Vol. 2"

Song from the album:

"Maratona E Këngës Popullore Qytetare, Vol. 1"


I
Oj zogo
Oj zogo jelek me vija
Oj zogo
Oj zogo jelek me vija

a i ke pa
a i ke pa shoqet e mia
a i ke pa
a i ke pa shoqet e mia

Tuj qendis
Tuj qendis o nen nje hije
Tun be gati per nuslie

Tuj qendis o nen hije
Tuj be gati per nuslie

II
moj thellenz
moj thellenz thellenz e malit
moj thellenz
moj thellenz thellenz e malit

a i ke ba
a i ke ba corapt e djalit
a i ke ba
a i ke ba corapt e djalit...

i kam ba
i kam ba i kam qendis e
lule me lule i kam ujdis e

i kam ba i kam qendis e
lule me lule i kam ujdis e

Hajde nuse
Hajde nuse dalengdale
Hajde nuse
Hajde nuse tash me ardhe

Ka shum dit
Ka shum dit qe te pres me ardhe
Ka shum dit
Ka shum dit qe te pres me ardhe

Plasi vallja
Plasi vallja oree oree
Nusja jon si lulebore
Plasi vallja ore ore
Nusja jon si lulebore


Lyrics submited by F
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019