Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi & Sajmir Çili - Paganini Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Telat e kitarës sime
I këputi këngë e zjarrtë
Veç një tel i ngeli zemrës
Për të thënë mijra fjalë.
Mbi tastierën moj e dashur
Erdh’ u shtrua floku yt
Nuk mjaftonin gjashtë tela
S’mjaftonin.

Dhe me flokun tënd
mbi kitarë
bëj,
bëj kaçurela
dhe me këngë
drejt zemrës tënde
erdha

Ndonëse s’jam jo Paganini
Me një tel kënga s’pushon
Mrekullira bëka zemra
Kur kaq fort moj dashuron.
Hehehej dhe gishtrinjtë e mij
Shpupurisin flokun tënd
Është për ty kjo këngë çapkëne,
çapkëne.

Telat e kitarës sime
I këputi këngë e zjarrtë
Veç një tel i ngeli zemrës
Për të thënë mijra fjalë.
Mbi tastierën moj e dashur
Erdh’ u shtrua floku yt
Nuk mjaftonin gjashtë tela
S’mjaftonin.

Dhe me flokun tënd
mbi kitarë
bëj,
bëj kaçurela
dhe me këngë
drejt zemrës tënde
erdha

Ndonëse s’jam jo Paganini
Eh me një tel kënga s’pushon
Mrekullira bëka zemra
Kur kaq fort moj dashuron.
Hehehej me gishtrinjtë e mija
Shpupurisin flokun tënd
Është për ty kjo këngë çapkëne,
çapkëne.


Françesk Radi & Sajmir Çili - Paganini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Paganini".
3. Video është e këngës "Paganini", por nuk këndohet nga Françesk Radi & Sajmir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0