TEKSTESHQIP

Francesk Radi
Biçikleta
Lyrics

Oh sa prita une tek ura
por jo sndale ti asnjehere
si stu prish kjo bicikleta
qe te ecje ti vec njehere

mbi ure qendroj
po preeeees
nje zile te degjoj
dhe ja tej kthese po
tingelloooooooon

jo ti nuk je por une gaboj
se kuptoj pse syte e tu
i kerkoj ne cdo mimoze
ja tej ne kthese u duke ti
sa cudi pse valle une
ty te ngaterroj me cdo njeri

ja mbi ure u duke ti
ne startin tone
te dashurise
nuk e di pse heshta une
kur bicikleta tu prish ty

me erdhe prane
si mik i vjeter
dhe me the a mundesh ti
valle te me ndihmosh

e solle lumturine ti ktu
mbi ure me biciklete
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti ne
sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neon

e solle lumturine ti ktu
mbi ure me biciklete
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti ne
sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neon
INFO
Muzika dhe arranzhimi është krijuar nga Françesk Radi.