Franc Koruni
Franc Koruni
Franc Koruni
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop jazz
Franc Koruni është këngëtar i njohur. Në Shtator 2015, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Kjo Jete, Te Jete". Kjo është ndër këngët e para që kam kompozuar dhe si shumica e këngëve të mia flet për aspektet të ndryshme të jetës të trajtuara thjesht dhe me mesazhe te qarta. Ndoshta kam perdorur nje stil te thjeshte muzikor, por per mua ne kete kenge me shume se cdo gje tjeter kane rendesi fjalet. Thelbi i kenges eshte te tregoje se kjo jete eshte me e thjeshte dhe me e bukur nga c'e jeton shumica prej nesh. Po e mbyll pergjigjen me nje fragment nga kenga: "Femijet po luajne, rete qe duan te na gjuajne, se nuk po bejme ate qe duam".

Në Shtator 2016, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "I Shkreti Mbret".

Në Dhjetor 2016, Franc Koruni merr pjesë në Festivali i 55-të në RTSH me këngën "Macka".

Në Tetor 2017, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Jemi Njelloj".

Në Tetor 2018, Franc Koruni merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "O Nene Egzistence".

Në vitin 2019, Franc Koruni publikon albumin "Kush Është Çmendur".

Më datë 19 Maj 2019, Franc Koruni publikon videoklipin "Pse Më Kërkon". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Franc Koruni, teksa për arranzhimin u kujdes Shpëtim Saraçi.

Më datë 14 Gusht 2019, Franc Koruni publikon videoklipin "Iluzion". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Franc Koruni, teksa për arranzhimin u kujdes Shpëtim Saraçi.

Më datë 17 Qershor 2020, Franc Koruni publikon videoklipin "Nuk Gjykoj Asgjë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Franc Koruni, teksa për arranzhimin u kujdes Shpëtim Saraçi.

Në Dhjetor 2020, Franc Koruni merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "E Moren Boten".

Më datë 4 Nëntor 2022, Franc Koruni publikon videoklipin "Detyron". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Franc Koruni.

Në vitin 2022, Franc Koruni publikon albumin "Ky Modernizim".

Në Dhjetor 2022, Franc Koruni merr pjesë në Festivalin e 61-të në RTSH me këngën "Ne Pritje".

Më datë 8 Gusht 2023, Franc Koruni publikon videoklipin "Ky Modernizim". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Franc Koruni. Produksioni audio u realizua nga Shpëtim Saraçi.

Në Tetor 2023, Franc Koruni merr pjesë në Festivali i Këngës Në RTK 2023 me këngën "Shqip".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0