Fred Delaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
 • Vendlindja:
 • Bajze 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Fred Delaj është një këngëtar i njohur. Ferdinand Delaj, ose sic njihet ndryshe me emrin artistik Fred Delaj, lindi ne Bajze te Malesis se Madhe, ku kreu shkollen fillore dhe te mesmen po ne Bajze. Ai do te spikatej menjehere qe ne moshe te vogel per zerin e tij brilant, ku ne moshen 12 vjecare ai fiton cmimin e pare ne festivalin e femijeve ne Malesin e Madhe, ecuria e tij do te kishte vetem rritje ku ne moshen 14 dhe 15 vjecare fiton cmime te para per femije ne qarkun Shkoder. Fredi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arjan Toci

Bert Ndoci

Thoma Mahilaj

Ferdinant Bjanku

Dardan Shkreli

Luan Krasniqi

Leka

Alush Hamiti

Hidaver Osmani

Agron Maqellara


Tags: Fred Delaj, Fredi Delaj, Ferdinand Delaj

Krijo Një Kartolinë