Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Kur Gjethet Bien Në Vjeshtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kur gjethet bijne ne vjeshte, m'dukesh n'vaj natyre
Pa ty s'mundem me heshte, si gjethja bahem n'ftyre
E ftohte edhe e akullt, si bornat ne kallnur
po rrjedh kjo kanga jeme, ankuese si dikur

Ti me ke braktise, kjofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnise, te lindi ne zemer pabesia
Ke me u pendue, por atehere ka me kene vone
dhe tuj lotue do te bije ndermend dashnia jone

Jane vyshke lulet e vjeshtes, nuk kane ma hijeshi
jane tha n' qoshe t'penxheres, te mjerat ne saksi
As lot nuk kam ti ngjalli, m'jane shterre lotet e rinise
vec kur me merr mu malli, i kendoj bash' dashunise

Ti me ke braktise, kjofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnise, te lindi ne zemer pabesia
Ke me u pendue, por atehere ka me kene vone
dhe tuj lotue do te bije ndermend dashnia jone.

Ti me ke braktise, kjofshin harram ndjenjat e mija
Se larg dashnise, te lindi ne zemer pabesia
Ke me u pendue, por atehere ka me kene vone
dhe tuj lotue do te bije ndermend dashnia jone.


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 29/06/2012


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 1


Frederik Ndoci - Kur Gjethet Bien Në Vjeshtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Gjethet Bien Në Vjeshtë".
3. Video është e këngës "Kur Gjethet Bien Në Vjeshtë", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.