A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Ndoci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Frederik Ndoci është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike "Prekë Jakova", për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë : akkordeon, pianon e kitarën. Studimet e larta i kreu në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, për dramaturgji. Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale: 1967 - çmimi i tretë në in...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Rita Ndocit

Vëllai i

Juli Ndocit

Pjesëmarrës në

Eurovision

Shto profile

zyrtare

Vitet Gri


» Dërgo Një Këngë »

Lules
Ah Ky Mall
Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter
Hear My Plea
Ai Qe Ka Nje Dashuri
Zonja Shkoder
Një Dashuri Në Jetë
I Dehur Jam
Kur Dashuria Me Flet
Palma Cubana

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Robert Aliaj

Gaqo Çako

Big Basta

B-Genius

Pirro Çako

Mentor Xhemali

Olen Cesari

Avni Mula

Kastriot Tusha

Kastro Zizo


Tags: Frederik Ndoci

Frederik Ndoci në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019