Më mbaj mend (për 1 muaj)


Frederik Ndoci - Karafil Te Zgjodha

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Karafil Te Zgjodha".
3. Video është e këngës "Karafil Te Zgjodha", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Frederik Ndoci - Karafil Te Zgjodha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00Karajfil te zgodha
o ne bahçe te mblodha
Shpirtin tem me ty çe bora
o i shumi une, o i shumi..
jarnanana jarnane moj e vogel kuja je
jarnanana vaj medet, dhe ne vdeksha dheu s'me tret.
Aman aman amane

Sa hije te paska, o ty mori shamia
Pergjithdite m' shtohet dashnia
o i lumi une, o i lumi
jarnanana jarnane moj e vogel kuja je
jarnanana vaj medet, dhe ne vdeksha dheu s'me tret.
Aman aman amane

Sa hije te paska, o ty mori tasfesi
Pergjithdite m' shtohet kujdesi
o i lumi une, o i lumi
jarnanana jarnane trandafile vogel je
jaranana oh bubu te kam dashte edhe te du
Aman aman amane


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet