A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Frederik Rreshpja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  11
(1940-2006)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Frederik Rreshpja është një shkrimtar i njohur. Frederik Rreshpja lindi në Shkodër më 1940. Disa biografë ditëlindje të tij marrin vitin 1941. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Shkodër. Për shkollimin e tij të mëtejm nuk ka të dhëna të mjaftueshme, por dihet se në vitin 1967 iu botua vepra e parë letrare, përmbledhja me poezi „Rapsodi shqiptare“. Kjo vepër dhe punimet e tij të botuara në gazetat e përditëshme dhe revistat e kohës u pritën mirë nga kritika e avancuar, por u morën edhe si...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ndoc Gjetja

Mihal Gjergji

Jorgo Bllaci

Fatmir Terziu

Bilal Xhaferri

Martin Camaj

Ndoc Papleka

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Betim Muço


Tags: Frederik Rreshpja

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019