Më mbaj mend (për 1 muaj)


Free Mc's - Gjitonja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjitonja".
3. Video është e këngës "Gjitonja", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Free Mc's - Gjitonja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Këngë e albumit:

"Fustani"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:002X
Hop hop hopa,hop
-I ziu un c'e kam nje halle,
gjitonia qe kam perballe,
eshte si zana ne perralle,
yll moj bukuri e rralle.
Kur me ngjitet neper shkalle,
mendjen se c'ma ka bere dhalle,
ta haje dreqi ta haj,
se nga nusja do me ndaje.
-Oi oi i ziu un,
gjitonia me la pa gjum,si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.
Oi oi i ziu une,
gjitonia me hapi pune,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.

2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.
-Shikim u si shpate e mprehte,
vetullat por si shigjet,
kur kalon bie termet,
ndizet zjarr behet qameti.
-Shoh nga site,
shoh nga qelqi,
me hengre te hengert dreqi,
kur me del mu ne ballkon,
boten ti e zbukuron,
i jep drit e vezullo,
as ylberi s'ta kalon
dhe kur kthehesh me shikon,
zverdhem behem si limon.
3X
Hop hop hopa,hop.
-Trupi yt eshte vet parajsa,
cmende djemte edhe vajzat,
me ke cmendur edhe mua,
pervec teje tjeter s'dua.
Kush t'i puth buzet e tua,
thua ne lum e ne perrua,
per dy syt e tu te zez,
do te tretem,
do te vdese.
-Oi oi i ziu une,
gjitonia me hapi pune,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.
2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.
-Je si shpirt
e je si rrush,
kur te shoh digjem si prush,
je si molla e ndaluar,
provokon per te kafshuar.
3X
-Hop hop hopa,hop.
-Shoh nga site,
shoh nga qelqi,
me hengre te hengert dreqi,
kur me del mu ne ballkon,
boten ti e zbukuron,
i jep drit e vezullo,
as ylberi s'ta kalon,
dhe kur kthehesh me shikon,
zverdhem behem si limon.
-Oi oi i ziu une,
gjitonia me hapi pune,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.

2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.


Ky tekst u dërgua nga Andi Aka Labi   Kostas
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet