Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Vishe Fustanin Me Toka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  28

Te pash sonte vajze ne enderr
te me vije,
fustanin qe kishe
veshur sa te kishte hije,
dola diten tjeter brodha dyqan me dyqan,
asgjëkundi s'gjeta dot si ai fustan.
obobo ç'me gjeti mua se ç'me zuri halli, vajze e bukur lozonjare si sorkadhe mali,
bukuroshe simpatike endrra e çdo djali,
ate fustaninme toka vall kush do ta fali,
te gjitha do ti jepja te isha une i pari,
fustanin qe pash ne enderr tjetri mos e marri

Gjithe dyqanet i kerkova rreth
qytetit anemban per fustanin
qe te zgjodha jo vitrinat
nuk e kan kur me del moj vajz
pazarit Fierit flak i ndez
fustanin me xixa dhe tokaja në brez!

ref:Vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
e kush ta bleu e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja

Te gjith te kan zili ty
moj shtat selvi
çdo fustan i bukur duket
po ta veshesh ti he ho he ho.

Guci dhe armani versaçe D&G..
po asgje kund nuk gjeta vajze
fustan si ai i mjeri une shok
i mjeri si t'ja bej tani
e po nuk e bleva do e bej
me porosi e me ne fund e mora
dhe tek tij po vij
e sa dua ta shikoj te veshur
fustanin e ri si engjell
me dukesh sa bukur te rri
me manhite me magjepse
moj e vogla ime ti
do te bej timen vajze
e do te marr ne shpi
se çme hoqi trurin fustani i zi.

Gjiths dyqanet i kerkova
rreth qytetit anemban
per fustanin qe te zgjodha
jo vitrinat nuk e kane
kur me del moj vajze
pazarit Fierit flak i ndez
fustani me xixa dhe tokaja në brez!

ref:Vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
kush ta bleu e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja

Vishe pak ta shoh se flakë
me ka marr zemra, fustanin
qe vet ta bleva si ma
kishte enda he ho he ho

Gjithe dyqanet i kerkova
rreth qytetit anemban
per fustanin qe te zgjodha
jo vitrinat nuk e kan
kur me del moj vajze pazari
Fierit flak i ndez fustanin
me xixa dhe tokaja në brez!

2ref:Vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
kush ta bleu e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja


Ky tekst u dërgua nga Qendresa TafilajFree Mc's
Publikimi: 22/03/2012


Free Mc's - Vishe Fustanin Me Toka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vishe Fustanin Me Toka".
3. Video është e këngës "Vishe Fustanin Me Toka", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0