Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Do Behet Nami Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  16

Iku dimri dhe pranvera,
Erdhi vera përsëri,
Solli avaze të tjera
mblesërira dhe krushqi.

Emigrantët si nga hera
vijnë martohen në Shqipëri,
Kurse unë ngela tek dera...
Ç'është ky fati im i zi!

Ma kanë mbyllur vajzën brenda
Nuk më lënë t'a shoh me sy,
Ofertat i kanë të rënda,
ik më thonë se s'është për ty!

Mos më thoni s'është për mua,
se më do edhe e dua,
Se për të më digjet xhani...
O e marr, O bëhet nami...

Refren (x2)
Amani more amani,
Aman vajzën mos ma mbani!
Aman vajzën mos ma mbani,
Se do bëhet nami !!!

(Pjesa 2)
Futa miq e futa shokë,
Babai e kishte vendosur,
mundi seç më iku kot,
kandidatët s'kanë të sosur.

Kërkesat janë ndërkombëtare,
Francë , Angli, Australi,
Mua s'më përfillin fare...
Aman mos o Perëndi!

Do bëj namin dhe kiametin,
Lagjen përmbys do t'a kthej,asgjë tjetër nuk më mbeti
Po s'ma dhanë do t'a rrëmbej!

Do t'a ngre në këmbë qytetin,
Se për të më digjet xhani,
nëntë ballë do bëj tërmetin...
O e marr O bëhet nami !

Refren x2
Amani more amani,
Aman vajzën mos ma mbani!
Aman vajzën mos ma mbani,
Se do bëhet nami!!
Free Mc's
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/04/2017


Free Mc's - Do Behet Nami
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Behet Nami".
3. Video është e këngës "Do Behet Nami", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0