TEKSTESHQIP

Free Mc
Karramboli
Lyrics

"Te dashur teleshikues miremberema, nderpresim trasmetimin e programit tone.nje aksident automobilistik ndodhi ne rrugen Fier-Tirane ne kilometrin e 46 te rruges nacionale. Nje Mercedes me targa te fierit ka dale jashte rruges nga shpejtesia e tepert. Si pasoj e ketij aksidenti"

U nisem nga shtepia ne Tirane ne per te shkuar,
Ishim te gezuar ne ishim te gezuar,
Nuk e dinim se cna priste jo jo s'dinim asgje,
Nuk dinim se kjo dite ishte e zez per ne.
Dolem ne nga rruga me mercedesin e zi,
Te tillë ngjyr mori jeta mori ngjyren e tij,
Policia Ambulanaca erdhen shpejt aty,
Ishte e tmerrshme se si ndodhi nuk e di.
Jo nuk ecte kurre jo nuk ecte me shpejtesi
Por thone kur eshte e shkruar nuk e ndal dot asnji.
Degjova pak doktorat qe po flisnin aty
Nuk flisnin per te katert po flisnin vetem per dy
Dua qe ti pyes por nuk mundem tani
Nuk di kush tjeter rron , kush ka vdekur nuk e di
Perse o zot i madh , perse nuk me le ti?
Te flija edhe une bashk me shoket e mi?

Kudo pluhur , Tym dhe flak ,
Toka e lagur nga naft dhe gjak
Asgje nuk me kujtohet vecse nje frenim
Dhe klithma rrenqethese nga goja e shokut tim,
Kush jam , Ku jam , Ku shkoj? Se di
Nje goditje e forte dhe nje dhimbje ne gji..
Memoria ime e zbrazet dukesh vetem ti
Makine e mallkuar Mercedes i zi..

Refreni:
Kjo fatkeqsi qe ndodhi , Na shkatrroi
Shoket tan na i mori , i Largoi
Nga larg ata na shohin dhe Kerkojne,
Ne zemer ne ti kemi , ti kujtojme
Atje priste vdekja ,
shoket tan na i mori,
larg nga jeta
Gjithmon donim te ishim te bashkuar
Por endrrat tona mbeten pergjysmuar
Ky Mercedes i Zi...

Si ndodhi dhe perse nuk e di as vete
Ky gabim qe bera me kushtoi shtrenjte
E zeze makina , I zi asfalti
E zeze dhe nata , I zi dhe fati
Keshtu ishte e shkruar nuk e shmangia dot
Ne Rruge ishte dhe Vdekja na beri AutoStop
Pas pak klithma , frike dhe tmerr
Bashke me ne dhe vdekja pasagjer
Dhe vazhduam rrugen ne Tirane te shkonim
Jo me mercedes me ambulanca udhetonim
Ne mendje kisha shoket , per mua cfar mendonin?
Do ma falnin valle apo do me gjykonin?
Sa jane gjalle dhe sa kan vdekur?
Kush ka ikur e kush ka mbetur?
I lutem zotit te jem ne enderr
Skam plage ne trup por kam ne Zëmër
Sa Vjet qe do kalojne nga mendja sdo me dale
Zoti me denoi qe me la te gjalle
Asgje nuk me kujtohet vecse nje frenim
Dhe Klithma Rrenqethese Nga Goja e Shokut Tim,
Kush jam , Ku jam , Ku shkoj? Se di
Nje goditje e forte dhe nje dhimbje ne gji..
Memoria ime e zbrazet dukesh vetem ti
Makine e mallkuar Mercedes i zi..

Refreni: 2x
Kjo fatkeqsi qe ndodhi , na shkatrroi
Shoket tan na i mori , i largoi
Nga larg ata na shohin dhe kerkojn
Ne zemer ne ti kemi , ti kujtojme
Atje priste vdekja ,
shoket tan na i mori,
larg nga jeta
Gjithmon donim te ishim te bashkuar
Por endrrat tona mbeten pergjysm

DËRGOI:
INFO
Krijimi muzikor u paraqit para një audience më të gjerë i përpunuar nga sfera vizuale me një klip muzikor, i cili u publikua më 22 Mars 2012.