Freelancers
Freelancers

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Freelancers është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Freelancers jane nga Prishtina, stili i tyre eshte alternative rock / Elektronike. The Freelancers jane formuar ne vitin 2008. Perveç shfaqjeve te shumta lokale dhe rajonale, The Freelancers kane performuar ne “Sziget Festival 2010” ne Budapest, Hungari se bashku me grupe te famshme e artisteve si: Muse, Faithless, Thirty Seconds to Mars, Kasabian, Iron Maiden, The Cribs dhe shume te tjere. Kjo mund te konsiderohet si suksesi i tyre me i madh dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0