A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fuego
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Birthday:
  • 26 May
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  270
Music genres: Hip-Hop

Fuego is a popular singer. Fueggo eshte nje kengetar i ri ne boten e muzikes, i njohur me shume per bashkepunimin me shtepine diskografike ZzapnChriss. Deri tani ka bere vetem nje kenge por se shpejti do shfaqet me kenge te reja. Emri i tij i vertet eshte Ensar Elshani dhe eshte i lindur me 26 Maj.

Më datë 19 Prill 2017, Fuego publikon videoklipin "Hala".

Më datë 22 Korrik 2017, Nikka publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Fuego.

Më datë 30 Dhjetor 2017, Fuego publikon videoklipin "Flex", në bashkëpunim me Getinjo.

Më datë 6 Maj 2018, Fuego publikon videoklipin "Homie", në bashkëpunim me Zzap.

Më datë 3 Nëntor 2018, Rina publikon videoklipin "Fly", në bashkëpunim me Fuego.

Më datë 1 Shkurt 2019, Fuego publikon videoklipin "Ribery". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Fuego ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "S.M.A".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

On Records

(Current label)

Youtube

Channel

Instagram

Account

SnapChat

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019