Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Kush Ju Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

KUSH JU
Beni kot se un e di se kush jeni ju
KUSH JU
Beni kot se un e di se ca keni ju
KUSH JU
Beni kot kuptohet nga ato qe thoni ju
KUSH JU
Beni kot po un e di se ca doni ju

E sa MC bajn vargje per me kot qe ti degjoj
Flasin per vrasje me patllake sikur kauboj
E sa e ndryshojn zerin me duken te gjith njesoj
Po un nuk jam mamaja e tyre qe ti qortoj
Se di a me kupton po sme kupton tua shpjegoj
Si shqipe fluturoj e nga siper i shikoj
Nuk ka nevoj ti shaj trut e mi qe ti thartoj
Kur vjen fjala per vargje shqip ma marrin ne goj
Eci si nr 1 ne kete loj
Dhe po te ecin tjeret prap i parakaloj
Skam terezi te ri dhe talentin tim te reklamoj
Se kam une si me mire RAP qe te performoj trap
Te informoj se nuk mund te me fitoj
Te vij kush te doj dhe te thoj ca te thoj
Nga do shkoj G-Banin sa do ta duroj
Do ta coj ca do coj going back street boy

KUSH JU
Beni kot se un e di se kush jeni ju
KUSH JU
Beni kot se un e di se ca keni ju
KUSH JU
Beni kot kuptohet nga ato qe thoni ju
KUSH JU
Beni kot po un e di se ca doni ju

Kjo loja qe pata nisur ne menyr profesionale
Por tani ka ndryshuar dhe po behet personale
Kjo loja quhet RAP dhe po s'e kuptove dale
Merre me seriozisht e flit per gjera me reale
Ajo qe ndjen per te nuk eshte ndjenj origjinale
Por vecse nje kopjim nje tentative konverciale
Po ju shikoj ju qe beni si te fort neper kanale
Me keng qe smerren vesh por merrni cmime ne finale
Sa fituat nepermjet korrupsionit ne festivale
Duke pasur te vjedhura tekste dhe orkestrale
Por gazetaret e kane mendjen tek zanati im
Do donin si te tjeret te punonin ne komunale
Ne rregull per vit hale se nuk ka gale
Shaje dhe ti G-Banin ne menyre me banale
Po ditet qe do pasosh pasoja minimale
Do jet per njerin nga te dy dhe dita me fatale


Ky tekst u dërgua nga 2-aie3


Nuk kemi video për këtë këngë.


G-Bani
Publikimi: 01/12/2008


G Bani - Kush Ju
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ju".
3. Video është e këngës "Kush Ju", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G-Bani:


Komente 0