Audio

G Bani - Deri Kur


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/02/2015

2015-02-22T21:51:57Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis

Vellezer edhe motra shqipetar dhe shqipetare
Nuk kam kete radhe qef per kenge e per hare
Vec me keqadhje do ju them nje lajm te keq
Ka nddhur tragjedia me e madhe ne Gerdec
Ne kete moment qe shkruhet ky kob i vertet
Lotet rrjedhin lum dhe gjaku esht ende i nxeht
Jane shembur dhjetra shpi jane plagosur qindra vet
Te pakten 18 kan ikur nga kjo jet
Pacin ndjes ku gjenden shpirti iu ndricoft
Sic u haru Otranto Bulciza Karaburunit kujtimi i tyre nga botuesit mos u harroft
Sa per politikanet tane zoti na ndihmoft
I zhdukt te liget Skutho-Hipokritet
Djathtas edhe majtas kolltuqet ua rrenoft
Per krimet qe kane ber ata zoti i denoft
Shqiperine e shpetofte nga kjo fare ashtu qofte

Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis

Deri kur do te na vrisni me marrezine
Deri kur do ua durojme padrejtesine
Deri kur do na gjymtoni e do shpetoni
Deri kur do te vazhdohet kjo gjendje tranzicioni
Deri kur legena Deri kur o njerez koti
Deri kur ju marte dreqi deri kur ju vrafte zoti
Deri kur sdo ta zbatoni ligjin o ligjvenes
Deri kur harram e paci qumeshtin e nenes
Deri kur me trafiqe e pislliqe trashanike
Deri kur do mohoni pergjegjesite politike
Deri kur sundim paligjshmerie e te lige
Deri kur do ta shfrytzoni kete popull per karrige
DERI KUR me keto pislliqe trashanike
Deri kur do ti mohoni krimet politike
Deri kur sundim paligjshmerie e te lige
Deri kur do ta shfrytzoni kete popull per karrige

Deri Kur nuk do kemi shtet per se mbari
Deri kur do derdhet gak i pafajshem shqipetari
Deri Kur do vuajme krimet e burokracis
Deri kur do jemi viktima te tragjedis


Ky tekst u dërgua nga 2-aie3
Më Shumë Këngë Nga G Bani:

Më Shumë...