TEKSTESHQIP

G Bani
Gol
Lyrics

Intro :
Jeta eshte e paparashikueshme
Jeta eshte e bukur por jeta eshte e veshtir
Shum her te ben te ecesh me koken posht
E shum te rralla jan momentet qe ndjen qe s'te mungon asgje
Tregoi pa zemer kurse gjithcka per ty jan parat
Por prap jeta ben gola
Aty ku ta ha mendja se i ke te gjitha ndodh dicka e kupton qe nuk ke asgje
Bani G 2003

Mos u mpleks me budalleqe shok ti veten tende ruaj
Edhe ke nuk e ke armik kot armik ti mos e quaj
Thuaj ca e don armikun kur te del miku ne prite
Ne boten qe jetojm ndodhen vetem hipokrite
Askund mos ki besim te gjith jetojn qe te te vdesin
Mos e humb asnjeher te presin koken dhe kujdesin
Ne don shoku im te shohesh perseri mengjesin
Mos te flasesh pa kuptim gjerat me radh do te mbesin
Sepse eshte e kot per gjera kot te derdhesh lot
Eshte e kot te mendosh te ndryshosh dicka ne bot
Bota nuk eshte budalle bota eshte e zgjuar shum
Prandaj nuk te jep pare po nuk pate asnje pun
Ti flet per tjeter pun ndersa un per tjeter pun
U mbushen burgjet plot me cuna qe nuk kishin asnje pun
Mos fol po nuk e dite o idiot te lutem shum
Ku peshtyn nje fshat i tere aty fillon nje lum

Ref : Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten
Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten

Tregoni pak kujdes para se bota te ju vdes
Vini kuptim ne vdekjen tuaj mbani jeten ne kujtes
E leht qe ta shikosh por e veshtir qe ta besosh
Eshte e leht qe ta kuptosh qe jeta jote eshte bosh
Jo jo mos u nevrikos ti kujt ti djegi le ta mbaj
Ka persona qe nuk arriten ne jeten e tyre asnje maj
Ekzistojn edhe punetor qe punojn edhe per 1 Maj
Sikurse ekziston edhe shkaku qe nuk i ve dot asnje faj
Kujtesa edhe mbresa qe kam nga jetesa ime
Jua perkushtoj me zemer familjes sime
Me rriten me mundime edhe me sakrifica
Ishim vetem 12 vjec kur kalova nga Kapshtica
Jeta eshte e veshtir por jeta eshte e bukur shum
Jeta eshte per ta jetuar jeten mos e hidh ne lum
Jeta ka edhe halle edhe gezime keshtu eshte jeta
Eshte realiteti nuk ka ca i ben eshte thjesht e verteta

Ref : Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten
Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten

Degjoj njerez qe flasin po s'me thon asnje gje
Flasin vetem per te thene qe s'dorezohen pa ber ze
I kan fjalet e kota vetem per te ber figure
Ne veshtirsin e par qe ndodhen nuk kan te kthjen kusur
Por eshte e thjesht eshte teper shum e thjesht
Sillu me seriozitet edhe ne ver edhe ne vjesht
Leri vajzat menjane mos beso ata qe thane
Se dashuria e vertet gjendet nga keto ane
Jan si Don Kishoti kan armiq imagjinar
Gjuajn ne zemrat e djemve se u ngjajn si ushtar
Disa legena behen Sancho Pancho me gomar
Zhytur ne hale dhe thon se u bene polumbar
Akoma se kuptojn ligjin baze te G.Banit nuk besoj asnjegje n.q.s vet nuk e kam par
Akoma se kuptojn rregullin e mbijeteses kemi vargun ,rimen dhe fishek per cdo zagar…

Ref : Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten
Ul koken posht gjersa je i merzitur
Nuk dua te eci ne asnjekund pa arritur
Dhe vazhdoj te kerkoj te verten
Mes te vdekjes luftoj per jeten

DËRGOI: