TEKSTESHQIP

G-Bani
Vajzat
Lyrics

eshte e kote qe inatin nga brenda te mbani
bejeni ose lereni amani
vini mend se nuk eshte von qe do ta hani
si ta them dora vet G-bani
per tgjitha vajzat qe me eksitojne kur kalojn
kapeni kapeni kapeni..............

kjo eshte per te gjitha vajzat qe ngacmojm kur kalojm
me makine ,ne tirane ne athine e ne milano
i drejtperdrejt nga rruga ,vajzat sdin te luajne piano
di te bej tatuazhe,tme japesh numrin tend
edhe te te dergoj mesazhe
di te shkruaj vargje RAP
te zihem gjithashtu di ,edhe te behem spat
numri 1,dora vet,me te zez ,ne paket,
te me kapi policia dihet se nuk eshte e lehte
di te jap intervista ,ne radio televizion
gazeta edhe revista
di te shrkruaj durt e pista
metalare edhe revista
demokrate e socialista
mallista,ballista,fashista,komunista
vajza sa me eksitoni kur e dridhni te pista
gjith kuptim kur me shikoni
kur flisni me fjal te pista
cigaren kur te dredhur e kerkoni nga artista
si nee vajzaa (ahhh) vajza (ahhh ) asta la vista
refren:
vajza sa me eksitoni
gjith kuptim kur me shikoni
Tundeni dhe mos ndaloni
kam ate qe ju kerkoni (x2)
une e kuptova
qe nga femije i vogel se vajzat
me heqin trurin dhe mesova
ti kuptoj vajzat njesoj vajzat
mendojn e konfirmova nga shume lidhje kur

kalova e veshtire nuk eshte asnjera
por eshte rrepisti kazanova
me degjoni nese jo hapeni radion te stacioni
vajza sa me eksitoni gjith kuptim kur me
shikoni
gjithashtu me shpifeni kur plot me tangarllek kaloni
si e doni jua jap tamam ashtu sic e kerkoni
Bani -G me tifoze fanatike numra telefoni
qe ne norvegji eshte refugjati VIP
nuk vini mend vazja hapuni te futem beni vend
nuk kerkoj prezevativa kam nje pako ne cdo kend
meqe thoni,se di a ne tvertete me dashuroni
emrin vetem me shikoni apo thjesht me respektoni
vetem per nje gje jam i sigurt qe kur parakaloni
rruges te veshura seksi skuqet dhe kasetofoni

refren:
vajza sa me eksitoni
gjith kuptim kur me shikoni
dridheni dhe mos ndaloni
kam ate qe ju kerkoni (x2)

DËRGOI:
INFO
Siç është bërë traditë në showbizin shqiptar, ky materiali muzikor u prezantua tek ne mjaft mirë edhe me anë të një klipi muzikor, i cili u publikua më 26 Shkurt 2015.