TEKSTESHQIP

G-Bani
Tani Eshte Von
Lyrics

Intro : Tani eshte von per ty
Bere gabim do ta paguash
Yo Yo
Eshte Bani
Bani G
Yo Yo
Eshte Bani
Tani eshte von

Ref : Tani me kerkon falje se gjoja je pendu
Per shkakun qe u ndame un me se kam degju
Tani eshte von genjeshter lexoj ne syt e tu
Sikur ta dija vajze moj se ca mendon per mu

Ne fillim te gjitha ishin mir por para disa kohesh
Fillove te mos me hapesh sinqerisht ti te largohesh
Fillove te dalesh xhiro neper disco te kerkohesh
Ne pasqyr te shikohesh dhe per ate te interesohesh
Bere hile te teperta me detyrove te bertase
Me shpull te ta plase sa her qe dilnim jasht pije dhe beheshe drrase
Ne mbasdite se nga shkonte
Keshtu qe respecti qe kisha per ty nisi te avullonte
Ajo qe ndjenja per ty pak nga pak te me kalonte
Derisa mu shpife fare
Pashe qe dashuria jote sigurohej dhe me pare
Lashe ne trurin tim llogjiken
Kur nuk ka me interes ndenja zduket edhe iken
Ndersa vajza qe te don durim tregon
Nuk te ngul thiken ne kurriz nuk te ushtron presion
Por thjesht te dashuron
Dashuri eshte nje fjale qe ti se di nuk e kupton
Tani ti falje me kerkon
Me vjen keq tani eshte von

Ref : Tani me kerkon falje se gjoja je pendu
Per shkakun qe u ndame un me se kam degju
Tani eshte von genjeshter lexoj ne syt e tu
Sikur ta dija vajze moj se ca mendon per mu

Ca po thoja ne boten qe jetojm ekzistojne dy menyra per tu ngjitur lart
Njera si hu i gjat
Ndersa tjetra si shqiponja tani prap me kerkon
Shtiresh sikur me don por Arbani s'te beson
Se eksperienca ekziston
Nise ti qe u largove e harrove
Bere aq shum budalleqe sa lidhjen tone e shkaterrove
Nje sy thjesht hidhi
Kush i krijoj problemet dhe kush shum thjesht i zgjidhi
Tani s'po e le vizionin qe dikush ta lidhi
Sa bukur qe te dukej kur te kruhej pidhi
Ik zduku genjeshtare pa prit nje moment
Thone kur te vijne mend nuk ti hane as qent
Me kupton vajze e bukur
Nuk qe nevoje per tu puthur
Doja thjesht respect tani shkoj puna me te lutur
Nuk jam me i joti dhe per mua s'je me flutur
Thjesht mesova edhe nje her se puna eshte me te futur

Ref : Tani me kerkon falje se gjoja je pendu
Per shkakun qe u ndame un me se kam degju
Tani eshte von genjeshter lexoj ne syt e tu
Sikur ta dija vajze moj se ca mendon per mu
Tani me kerkon falje se gjoja je pendu
Per shkakun qe u ndame un me se kam degju
Tani eshte von genjeshter lexoj ne syt e tu
Sikur ta dija vajze moj se ca mendon per mu

DËRGOI: