TEKSTESHQIP

G Bani
Ku E Lam Barin
Lyrics
(Feat. Gjyshi)

Gjeje hape pastroje dridhet letra me duhan ose pa duhan dridhe komplet
Efekti ndonjeher esht Vari K@!N
Sidomos kur nuk e di ku kam harruar barin
"Kerko sirtarin aty ke kastravecat"
Bertet nga sateliti mamadhia dhe 7 kecat
Edhe fiksohen fare keq per koken e komshise
Na nxjerr nga mendimet sirena e policise
I shoh qe ndalojne posht dritares se shtepise
Shtepia e nje shoqeje prandaj dhe nuk e grise
Sa her qe pijm me shoket dhe sa her qe e lejm pise
Sa her ngacmojm dhe shikoj gocat e polikatikise
Ne farefise per goten e rakise
Po bie dhe telefoni shok po vijn qe te me marrin
A ta kthej goten apo te hap celularin
Apo ia Q! R&^* te kerkoj se ku lash barin

Gjysho ku e kemi len
Bano ku e kemi len
Barin ku e kemi len
Plako ku e lam barin

Jepe pije pije edhe jepe
E pijm kur ka por edhe kur nuk ka sebepe
Neper pallate parqe edhe cepe
Me tavolinen plot per plot me nje koker qepe
Edhe neper lugina pas barit te kantina
Ia *!fsha rop ku esht makina dini gje o trima?
Si quhet ky ktu pylli qe te vijm te marrin ndihma
Arruam celsat brenda hajde gjeje ku esht Lima

Qe ta shikoni me ka ndodhur disa here
Cigarja qe pi un te gjith lagjen te mbaj ere
Shyqyr vetem te thoni qe sdu me u bo shofer
Do fluturoja ne humner makinen me gjith pasagjer
Jojo nuk jam i lere Jam cun tamam edhe me vlere
Jam thjeshte vetja ime gjithashtu barisht i lere
Qe vjet ne vere po mundohem qe ta pres
Po duke pare retherrotull nuk kam per ta prere
Tani qe mu kujtu mund ta kem fshehur ne minere
Ose ne furr me mikroval ose ne Air Condictionair
Ose ne ndonje qoshe ne ballkon a ne dritare
Shiko ia *!fsha rop ca po heq per nje cigare
Ja koken e pres fare mbetem dit e nat spat
Duke pritur nga legenat gjersa te legalizohen
Po thjesht per lamtumir dua te pi dhe nje te fundit
Po u djegt aty ku eshte ku e kam len s'po me kujtohet

DËRGOI: