TEKSTESHQIP

G Bani
Faji Im
Lyrics

Nuk kam nevoj per fantazi nuk kam nevoj per frymezim
kte vargun e kam gati komplet ne trurin tim
mjafton te ngacmoj plaget ne memorjen time
ngjarje te verteta ma drejtojn doren time
tashti rend se shikoj fjalet me nk i kerkoj
ca do qe te shkruaj prap aty do perfundoj
e njejta do jet fabula i njejt do jet kuptimi
nk ka justifikim asnje faji eshte i imi
cado qe thoni ashtu eshte keni te drejt
u lodha duke par fytyren tuaj te vrenjt
nk doni tme kuptoni?
ok mos me kuptoni
po pres denimin tuaj me denoni sa te doni
gjuani mos ngurroni , me fyeni me shani ,
tek une shujeni mllefin tgjith fajin e ka bani
flisni me ironi kur un ju hap zemren time
bjerini shkurt une po vazhdoj te shkruaj hartime...

e thjesht qe ta kuptosh eshte e thjesht qe ta kuptosh
fajin e ka mentaliteti qe duhet ta luftosh
te perballohesh me perbindeshin qe sdon qe te jetosh
nk te len te hapesh krahet ste len te fluturosh gango
fajin e ka dhe ndonje her dhe xhepi bosh
qe nk duhet lene bosh se muhabetit nuk i dihet
sot eshte ka ndricet nsr eshte ka prishet
edhe pasneser ndoshta eshte ka thyet
asnje moment shqipe posht nk me rrihet
luftoj per me siper sepse kshu jam i stervitur
sa hap e mbyll syt jam i vogel pra 12 vjec
sa hap e mbyll syt jam perseri i rritur
une i krijoj situatat e veshtira
une jam i keqi megjithse nuk jam
toka nk rrotullohet megjithse rrotullohet
ok une e kam fajin megjithse nk e kam
Rryma muzikore:
Hip-Hop
Renditja:
Top 200