TEKSTESHQIP

G Bani
Nuk Bën Për Mua
Lyrics
(Feat. Rita)

Rita:

Eci ne rruge edhe djemte me shikojne
e kane mendjen tek floku dhe fundi
ata ndjenjat nuk i eksitojne
duan vec te mesojne si e tundim...

Eci ne rruge edhe djemte me ngacmojne
e kane mendjen vetem tek krevati
ata s'duan t'ia dijne per romance
si i biri ashtu dhe i jati...

Ne asnje menyre nuk eshte fare e bukur
ti lesh nje ore vajzat qe te te presin
jo nuk mundem te ta jap interesin
zemer nuk me plas vetem per mercedesin...

Kerkoj per nje djale te jete ashtu sic dua une
te me respektoje e te me dashuroje shume
Kerkoj per nje djale te jete ashtu si une e dua
mos e merr personalisht,zemer nuk ben per mua...

G-BANI:

Nuk e di se car kerkon nuk e di se nga e con
nuk e di a e degjon BANI-G ne mikrofon
me makina dhe motora xhiro deri naten vone
duke kerkuar tipin e vajzes qe me kombinon
kalova gjithe ato vite me eksperienca e adoleshence
sapo qe me mbaronin fillon muhabete mences
po qe se i ke kaluar atehere i di mire
ne kerkim te aventures nuk lam vargje pa i nxire
edhe shishe pa e pire,eshte pak si e veshtire
por besoj se te gjitha i takojne kohes se shkuar
kthej koken mbrapa dhe cuditem i menduar
oh zot sa shume kam kaluar per nje vajze duke kerkuar
qe te jete sic e dua,qe te kete sy vetem per mua
te jete e bukur e embel dhe te me keshilloj
SA PER QELLIM QE KE VENE SUKSESE TE UROJ
POR E KAM VAJZEN SI YLL EDHE SHUME E DASHUROJ....
JEPIIII.....

Rita:

Kerkoj per nje djale te jete ashtu sic dua une
te me respektoje e te me dashuroje shume
Kerkoj per nje djale te jete ashtu si une e dua
mos e merr per personalisht,zemer nuk ben per mua...