Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mbi Vargjet E Migjenit

“Dhe fytyr’n e fmisë e mbulon hij’ e vdekjes -
një stoli e kobshme në vend të buzëqeshjes "

…që kushedi nga erdh, si një makth mallkimi
U derdh mbi pafajsinë - në ballë shenj' e vdekjes
si një cep qefini

Gëzimi në fole flatrat do me shtri
Këqyr anembanë - e ëma e ka braktis:
ai ka uri

Këlthet gojëhapur: ndihmë!
në kupë të qiellit

Heshtjes i përgjigjen...

kthetrat e skifterit

- Poezi nga Gëzim KikijaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet