Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Salaj - Ulqinakes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8

Rruget e ngushta
Ti mbuloj bora
Kjo zemra ime
Troket si ora

Une ty te pres
Te vendi i vjeter
Po kjo zemra yte
Dashuron tjeter

Ref (2x)
Tash sa muj e tash sa vjet
Zemra ime seshte e qet
Veq per ty moj ulqinake
Me mbyt malli i kesaj nate

Nga kalaja prej ne dritare
Bashke me kengen e kesaj kitare
I numeroj qiftet e perqafuar
E se besoj qe je e huaj

Ref (4x)
Tash sa muj e tash sa vjet
Zemra ime seshte e qet
Veq per ty moj ulqinake
Me mbyt malli i kesaj nate


Ky tekst u dërgua nga  Asele1

Gëzim Salaj - Ulqinakes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ulqinakes".
3. Video është e këngës "Ulqinakes", por nuk këndohet nga Gëzim Salaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Salaj:


Komente 0