Gajur Pajaziti
Gajur Pajaziti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Kopanic (Shkup) Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 37 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Gajur Pajaziti është një poet. Ai kreu shkollën fillore në vendlindje, të mesmen në gjimnazin "Zef Lush Marku" dhe studimet deridiplomike në fakultetin "Shën Kirili dhe Metodi" në Shkup. Si pasoje e etjes për dituri vazhdoi studimet në USHT në Tetovë, fakulteti filozofik, dega pedagogji profesionale ku përfitoi titullin Pedagog i diplomuar. Pas mbarimit të studimeve vazhdoi rugën e poetikës duke shkruar përmbledhjen e par me poezi shkollore të titulluar "107 Vjetë Dritë", kush...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0