Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gani Xhafolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6
(1945-2015)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gani Xhafolli është një shkrimtar i njohur. Xhafolli u lind në fshatin Drenovc afër Prishtinës në vitin 1945 dhe ndërroi jetë ne moshën 70 vjecare ne vitin 2015. Ai punoi në arsim: në Drenofc, Barilevë, në Lipjan dhe në Magure, si mësues. Në Radiotelevizionin e Prishtinës prej vitit 1979 ishteredaktor në programin për fëmijë. Në vitin 1990 pushtetarëte shtetit Jugosllav e largojnë me dhunë nga puna së bashkume 1340 punëtorë të RTP-së. Xhafolli ka të kryer Akademinë pedagogjike në Prishtinë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Enver Gjerqeku

Avni Azizi

Ali Huruglica

Fahredin Shehu

Abdullah Konoshevci

Sulejman Krasniqi

Kenan Berisha

Adem Zaplluzha

Nexhat Halimi

Halil Xani

Tags: Gani Xhafolli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet