Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Telegram Diellit: Motra Nuk Ka Kepuce

Banoj ne shtepine nr.4
kam vetem nje moter
i mungojne kukullat
i ka edhe pak ilace
xhemperin e ka te holle
edhe pak dru i kemi
zbute dimrin pak
motra nuk ka kepuce
mami eshte e lodhur
babi eshte ne spital
lesho me shume rreze diell.

- poezi nga Gani Xhafolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet