Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ganimete Jashanica - Gocat E Tiranës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Potpuri Këngësh"

Komente

Asnjë Koment

17/07/2008

2008-07-17T09:39:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gocat E Tiranës" kënduar nga Ganimete Jashanica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dritan Jashari. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

goce moj ke shum ledhatime
mbreteresh je ne zemren time
pa ty gjumi nuk me merr
je si molla me sheqer
mos luaj me mua shum te dua
dit e nat spushon celulari
eja moj se me dogji zjari
mallin tim ma shuaj mos me lej te vuaj
nga larg mu syrin mos ma luaj mos ma luaj

refreni Gocat e tiranes jane si drita e hanes
cunave syrin ua shkelin
goca ju shkelqeni ne pab kur kreceni
si sorkadhe luni belin
Gocat e tiranes ecin afer lanes
cunave syrin ua shkelin
hajde zemer sot ta djegim
per mua ti dridhe belin

me beso po them te verteten
vec me ty do ta lidh un jeten
sa shum vajza qe shikoj aq me shum te dashuroj
mos luaj me mua shum te dua
dit e nat spushon celulari
eja moj se me dogji zjari
mallin tim ma shuaj mos me lej te vuaj
nga larg mu syrin mos ma luaj mos ma luaj

refreni Gocat e tiranes jane si drita e hanes
cunave syrin ua shkelin
goca ju shkelqeni ne pab kur kreceni
si sorkadhe luni belin
Gocat e tiranes ecin afer lanes
cunave syrin ua shkelin
hajde zemer sot ta djegim
per mua ti dridhe belinMë Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet