A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ganimete Jashanica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  107
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ganimete Jashanica është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Ganimete Mehmeti-Jashanica është një yll i muzikës sonë kombëtare, që pëlqehet përherë e më shumë nga adhuruesit e muzikës së pastër shqipe. Ka të mbaruar shkollën e mesme ekonomike në Prishtinë dhe shkollimin e lartë "Drejtimi i Sigurimeve". Karrierën e filloi në shkollën e mesme dhe në vitin 1983 u antarësua në "SHKA Ramiz Sadiku" të Universitetit të Prishtinës. Në radio Prishtinën e atëhershme ka të inçizuara 5 këngë, të cilat janë: "Tue dalun...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Kushurira e

Naim Krasniqit

Shto profile

zyrtare

Po E Ndjej (2009)

Dy Zemra

Potpuri Këngësh


» Dërgo Një Këngë »

Nënës (kushtuar Nënës)
Vetëm Ke Mbetë Nëna Ime


Artistë Të Ngjashëm:

Sadete Shkodra

Rovena Dilo

Nertila Koka

Manjola Nallbani

Shpresa Morina

Aida Baraku

Shqipe Kastrati

Entela Ilirjani

Monika Salihu

Eda Zari


Tags: Ganimete Jashanica, Ganimete Mehmeti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019