Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  7
 • Emri i Vërtetë:
 • Nexhmi Mehmeti
 • Vendlindja:
 • Graçanicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 71 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Nexhmi Mehmeti (Nexhi) është një këngëtar i njohur. Ai eshte vellai i kengetares Ganimete Jashanica dhe djali i dajes se Naim Krasniqit. Nexhmi Mehmeti eshte i martuar dhe ka nje djale, Drenin dhe jeton ne Prishtine. Ka bashkepunime me Naim Krasniqin, Edona Llalloshin, Leonora Jakupin, Adelina Tahirin, Fjolla Krasniqin etj. Në Qershor 2002, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Qenke Molla E Ndaluar". Në Qershor 2003, Nexhmi Mehmeti merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Te M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Ganimete Jashanicës

Kushuri i

Naim Krasniqit

Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ajet Sinani

Trim Jakupi

Rasim Sopi

Met Sadiku

Kosovar Alija

Luli (Lulzim Sadiku)

Niti-Bronx

Albert Zhubi

Morris

Muaad

Tags: Nexhmi Mehmeti, Nexhi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet