Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ganimete Jashanica - Vajtimi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

17/07/2008

2008-07-17T09:05:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajtimi" kënduar nga Ganimete Jashanica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Jo ho kah po shkojne o vlla keto pranvera
E ç'jane keto gjame o qe po i sjell era
Cka kjo nane qe po i cahet zemra
O ho vlla o i jemi vlla o vllau jem je

Jo ho kush ta vu o doren o te djepi
E kush te pa o e nuk te buzeqeshi
O kush te njohu vlla nuk te deshi
O ho vlla o i jemi vlla o vllau jem je

Si e morre rrugen vllau i motres x2

Oj rrugen e qiellit vellau i motres o x2

Jo ho kur vrapojshe vlla rruges se qiellit
E fluturojshe o me kry t'skifterit
N'balle te prarohej vlla rrezja e diellit
O ho vlla o i jemi vlla o vllau jem je

Jo n'balle te prarohej vlla rrezja e diellit
O vllau jem je
Si e morre rrugen vllau i motres oMë Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet