Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ganimete Jashanica - Vajzat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

30/01/2017

2017-01-30T12:54:37+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajzat" kënduar nga Ganimete Jashanica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ganimete Jashanica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Roderika Ukelli - Vajzat

Sot e hapen rrugen per ne mars
Fluturaken e piloton nje vajze
Sa udhtare sa krenare
Kryetare shtetit mars eshte nje vajzë

Nje eksurzion per antartik
Me nje automjet shume specifik

Dy krenare jane shqiptare
Ky antartik qenka simpatik

Kafe llafe veq kafe llafe
Kete imazh e hoqem qafe
Nuk jane vajzat dora e tretë
as vija e tete mbe tej

Do ti kemi krahet e aeroplanit,
Areoplanit,aeroplanit
Te shkoj mendja ku na shkon
Do te bejm mandjan mes safarit
Te skijojm oqeanit se tia dalim
Si biolog serioze n'amazon

Vajza vajza vajza ne mundemi
Vajza o vajza ne duhemi
Vajza vajza ne do t'ia dalim do t'ia dalim
Vajza o vajza deshirojm
Vajza vajza ne guxojm
Vajza vajza ne do t'ia dalim do t'ia dalim

G-Bani - Vajzat

eshte e kote qe inatin nga brenda te mbani
bejeni ose lereni amani
vini mend se nuk eshte von qe do ta hani
si ta them dora vet G-bani
per tgjitha vajzat qe me eksitojne kur kalojn
kapeni kapeni kapeni..............

kjo eshte per te gjitha vajzat qe ngacmojm kur kalojm
me makine ,ne tirane ne athine e ne milano
i drejtperdrejt nga rruga ,vajzat sdin te luajne piano
di te bej tatuazhe,tme japesh numrin tend
edhe te te dergoj mesazhe
di te shkruaj vargje RAP
te zihem gjithashtu di ,edhe te behem spat
numri 1,dora vet,me te zez ,ne paket,
te me kapi policia dihet se nuk eshte e lehte
di te jap intervista ,ne radio televizion
gazeta edhe revista
di te shrkruaj durt e pista
metalare edhe revista
demokrate e socialista
mallista,ballista,fashista,komunista
vajza sa me eksitoni kur e dridhni te pista
gjith kuptim kur me shikoni
kur flisni me fjal te pista
cigaren kur te dredhur e kerkoni nga artista
si nee vajzaa (ahhh) vajza (ahhh ) asta la vista
refren:
vajza sa me eksitoni
gjith kuptim kur me shikoni
Tundeni dhe mos ndaloni
kam ate qe ju kerkoni (x2)
une e kuptova
qe nga femije i vogel se vajzat
me heqin trurin dhe mesova
ti kuptoj vajzat njesoj vajzat
mendojn e konfirmova nga shume lidhje kur

kalova e veshtire nuk eshte asnjera
por eshte rrepisti kazanova
me degjoni nese jo hapeni radion te stacioni
vajza sa me eksitoni gjith kuptim kur me
shikoni
gjithashtu me shpifeni kur plot me tangarllek kaloni
si e doni jua jap tamam ashtu sic e kerkoni
Bani -G me tifoze fanatike numra telefoni
qe ne norvegji eshte refugjati VIP
nuk vini mend vazja hapuni te futem beni vend
nuk kerkoj prezevativa kam nje pako ne cdo kend
meqe thoni,se di a ne tvertete me dashuroni
emrin vetem me shikoni apo thjesht me respektoni
vetem per nje gje jam i sigurt qe kur parakaloni
rruges te veshura seksi skuqet dhe kasetofoni

refren:
vajza sa me eksitoni
gjith kuptim kur me shikoni
dridheni dhe mos ndaloni
kam ate qe ju kerkoni (x2)

Erjon Korini - Vajzat

Lozonjare jane
Magjistare jane
Nuk ka gje qe se kane.
Valza lloj e lloj
Ke te dashuroj
S'dua me ti shikoj
Pa parra rri dhe jo pa dashuri
Kete vajze ti e di
Ben sikur s'degjon
Ben sikur s'shikon
Per mua mbaron
Vajza lloj e lloj
Por un ty te dashuroooooooj.....

Ref:Lloj e lloj jane vajzat
Dy nuk gjen njesoj
Sapo shikoj njeren,tjetren e harroj
Disa jane zeshkane
Bjonde jane disa
Por te gjitha jane,jane,jane bela

Sjellin vetem sherr
Vetem shi dhe ere
Dine dhe te dashurojne
Shkojne e kthehen prap
Zemren kujt tja jap
Po me ngaterrojn (2x)

Evajza lloj e lloj
Por une ty te dashuroooooooj......

Ref:Lloj e lloj jane vajzat
Dy nuk gjen njesoj
Sapo shikoj njeren,tjetren e harroj
Disa jane zeshkane
Bjonde jane disa
Por te gjitha jane,jane,jane bela
Te gjitha jane jane jane bela (2x)

Por te gjitha jane jane jane bela.....

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ganimete Jashanica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet