Gazebo
Gazebo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Paul Mazzolini
  • Vendlindja:
  • Beirut
  • Mosha:
  • 64 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Shkurt 1960
  • Horoskopi:
  • ♒ UjoriBiografia

BIOGRAFIA: Gazebo është një autor këngësh i huaj. Paul Mazzolini (lindur më 18 shkurt 1960), i njohur me emrin e tij skenik Gazebo, është një këngëtar, kompozitor, muzikant dhe producent italian më i njohur për stilin e tij të muzikës italo disko gjatë viteve 1980. Kënga e tij "I Like Chopin" arriti në vendin e parë në më shumë se 15 vende, dhe kënga e tij debutuese "Masterpiece" ishte gjithashtu një sukses ndërkombëtar. Mazzolini ka lindur në Bejrut, Liban, ku babai i tij punonte si diplomat...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0